VI BAŁTYCKI KONKURS CHÓRÓW
POMERANIA CANTAT

KOSZALIN – SŁUPSK
Słupsk 6-7 czerwca 2020 r.

Konkurs organizowany jest co rok, przemiennie, w Koszalinie i Słupsku. Przesłuchania w 2020 roku będą prowadzone w Słupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja idei śpiewu chóralnego; konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego przez uczestników; doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów, poszerzanie i prezentowanie repertuaru; wymiana doświadczeń, myśli twórczej, tworzenie więzi międzyludzkich oraz konsolidowanie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym; zainteresowanie muzyką chóralną szerszej publiczności.

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie amatorskie zespoły chóralne z kraju i z zagranicy. Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach. W każdej kategorii z osobna przewiduje się przyznanie Lauru Moniuszkowskiego za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

BIURO KONKURSOWE:
ul. Szarych Szeregów 8, 76-200 Słupsk
Magdalena Kwidzińska, tel.+48 609 520 652, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu:

Formularz zgłoszeniowy (DOC): 

Formularz zgłoszeniowy (PDF):