VII Bałtycki Konkurs Chórów „Pomerania Cantat” Koszalin – Słupsk 2024 odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2024 r.

Konkurs organizowany jest co rok, przemiennie, w Koszalinie i Słupsku. Przesłuchania w 2024 roku będą prowadzone w Koszalinie – w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej.

Celem konkursu jest popularyzacja idei śpiewu chóralnego; konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego przez uczestników; doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów, poszerzanie i prezentowanie repertuaru; wymiana doświadczeń, myśli twórczej, tworzenie więzi międzyludzkich oraz konsolidowanie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym; zainteresowanie muzyką chóralną szerszej publiczności.

Jury VII Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat” Koszalin – Słupsk 2024:
dr hab. Sylwia Fabiańczyk-Makuch – profesor Akademii Sztuki w Szczecinie
prof. Marek Gandecki – Akademia Muzyczna w Poznaniu
prof. Monika Wilkiewicz – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie amatorskie zespoły chóralne z kraju i z zagranicy. Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach. W każdej kategorii z osobna, oprócz dyplomów Złotych, Srebrnych i Brązowych przewiduje się przyznanie Nagród Głównych a także Lauru Moniuszkowskiego za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki oraz Lauru Kaszubskiego za najlepsze wykonanie utworu w języku kaszubskim.

BIURO KONKURSOWE:
Robert Suszczak (tel. +48 696-454-419), e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Tadeusza Rejtana 5a/116, 75-507 Koszalin

Regulamin konkursu:

Regulations and rules:

Formularz zgłoszeniowy (DOC): 

Formularz zgłoszeniowy (PDF):

Entry form (DOC): 

Entry form (PDF):