VI BAŁTYCKI KONKURS CHÓRÓW
POMERANIA CANTAT

KOSZALIN – SŁUPSK
Słupsk 3-4 czerwca 2023 r.

Konkurs organizowany jest co rok, przemiennie, w Koszalinie i Słupsku. Przesłuchania w 2023 roku będą prowadzone w Słupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja idei śpiewu chóralnego; konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego przez uczestników; doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów, poszerzanie i prezentowanie repertuaru; wymiana doświadczeń, myśli twórczej, tworzenie więzi międzyludzkich oraz konsolidowanie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym; zainteresowanie muzyką chóralną szerszej publiczności.

Jury VI Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat” 2023:
prof. Anna Fiebig – Akademia Muzyczna w Gdańsku
dr hab. Grażyna Wolter – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
dr hab. Monika Zytke – Akademia Pomorska w Słupsku

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie amatorskie zespoły chóralne z kraju i z zagranicy. Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach. W każdej kategorii z osobna przewiduje się przyznanie Lauru Moniuszkowskiego za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

BIURO KONKURSOWE:
ul. Szarych Szeregów 8, 76-200 Słupsk
Magdalena Kwidzińska, tel.+48 609 520 652, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu:

Regulations and rules:

Formularz zgłoszeniowy (DOC): 

Formularz zgłoszeniowy (PDF):

Entry form (DOC): 

Entry form (PDF):

Folder Konkursu (PDF):

Program Konkursu (PDF):